دگرگونی‌های بزرگ
رمزگشایی چهار میلیارد سال حیات، از فسیل‌های باستانی تا ‏‎DNA‎‏

دگرگونی‌های بزرگ
عنواندگرگونی‌های بزرگ: رمزگشایی چهار میلیارد سال حیات، از فسیل‌های باستانی تا ‏‎DNA‎‏
نویسنده
مترجمقاسم کیانی مقدم
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۰۶۱۰۷-۹
ناشرانتشارات مازیار
سال نشر۱۳۹۹

خرید کتاب

نیل شوبین، نویسنده‌ی کتاب پرفروش ماهی درونی شما، شرح جذاب و قابل‌فهمی از دگرگونی‌های بزرگ در تاریخ حیات بر روی زمین ارائه می‌کند—نگاه جدیدی به تکامل انسان و حیات جانوری که چگونگی شکل‌گیری تنوع شگفت‌انگیز حیات بر روی زمین را بیان می‌کند.

در طول میلیاردها سال، ماهی‌های باستانی برای راه رفتن بر روی خشکی تکامل پیدا کردند، خزندگان به پرندگانی تکامل یافتند که توانایی پرواز داشتند، و نخستیان به انسان‌هایی تکامل پیدا کردند که روی دو پا راه می‌روند، سخن می‌گویند، و می‌نویسند. بیش از یک قرن است که دیرینه‌شناسان با سفر به مناطق مختلف جهان در پی یافتن فسیل‌هایی هستند که نشان دهند این‌گونه تغییرات چگونه ایجاد شده‌اند.

ما اکنون به لحظه‌ی مهمی رسیده‌ایم—فسیل‌های ماقبل‌تاریخ به‌همراه فناوری ‏‎DNA‎‏ ابزارهای لازم را برای پاسخ‌گویی به پرسش‌های اساسی درباره‌ی وجود خودمان در اختیار ما گذاشته است: تغییرات بزرگ تکاملی چگونه اتفاق می‌افتد؟ آیا حضور ما بر روی زمین صرفاً نتیجه‌ی تصادف است؟ این علم جدید، تاریخ چندمیلیاردساله‌ی تکامل را با مسیر پرپیچ‌وخم آن که مملو از آزمایش و خطا، تصادف و نوآوری است، آشکار می‌کند.

نیل شوبین در کتاب دگرگونی‌های بزرگ خواننده را به سفری اکتشافی به‌درازای چندین قرن می‌برد که در آن کاشفان و دانشمندان تلاش می‌کنند منشأ تنوع عظیم حیات بر روی زمین را درک کنند.