ماشین‌های پیش‌بینی
اقتصاد ساده‌ی هوش مصنوعی

ماشین‌های پیش‌بینی
عنوانماشین‌های پیش‌بینی: اقتصاد ساده‌ی هوش مصنوعی
نویسندگان
مترجمقاسم کیانی مقدم
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۰۴۳-۹۸-۲
ناشرانتشارات مازیار
سال نشر۱۳۹۸

خرید کتاب

دانلود بخشی از کتاب

امروزه هوش مصنوعی کارهایی را که در گذشته غیرممکن به نظر می‌رسید، امکان‌پذیر کرده است، و ماشین‌ها را به‌گونه‌ای جادویی زندگی بخشیده است، تا کارهایی را از قبیل رانندگی، خرید و فروش سهام، و آموزش به کودکان انجام دهند. ولی رویارویی با این تحول شگرف ناشی از هوش مصنوعی می‌تواند برای کسب‌وکارها فلج کننده باشد. برای دنیایی که تا این اندازه با آنچه می‌شناسیم تفاوت دارد، شرکت‌ها چگونه باید راهبردهای خود را تعیین کنند، دولت‌ها سیاست‌های کلان خود را طراحی کنند، و افراد زندگی خود را برنامه‌ریزی نمایند؟ در مواجهه با این عدم‌اطمینان، بسیاری از تحلیلگران یا به ورطه‌ی هراس از آینده فرومی‌افتند و یا اینکه آینده‌ای بسیار درخشان ولی غیرمحتمل را به تصور درمی‌آورند.

ولی در کتاب «ماشین‌های پیش‌بینی»، سه اقتصاددان برجسته، ظهور هوش مصنوعی را در قالب هزینه‌ی پیش‌بینی تحلیل می‌کنند. آنها با رویکردی ماهرانه، تصورات جادویی درباره‌ی هوش مصنوعی را کنار می‌زنند و نشان می‌دهند که با ابزارهای اساسی علم اقتصاد می‌توان انقلاب هوش مصنوعی را فراکاوی کرد و اقدام لازم را برای مدیران، سیاست‌گذاران، سرمایه‌گذاران، و کارآفرینان مشخص کرد.

همان‌طور که هال واریان، استاد دانشگاه برکلی و اقتصاددان ارشد گوگل گفته است، «اگر می‌خواهید بدانید که هوش مصنوعی برای کسب‌وکار شما چه معنایی دارد، این کتاب را بخوانید.»